Soukromé podnikání a peníze patří jednoznačně k sobě. Je totiž jasné, že když nejsou vydělané peníze, podnikání se neudrží při životě, a kdyby nebyly peníze, nikdo by se do takového podnikání ani nepouštěl. Když lidé podnikají, chtějí si tím prostě vydělat. A to v ideálním případě víc, než kolik si vydělají ti, kdo se nechávají jenom docela banálně zaměstnat.

Ale to určitě neznamená, že se ten, kdo se do podnikání pustí, bude topit v penězích. V některých případech se to sice stává realitou, ale daleko spíše je podnikání jenom neustálým bojem o finanční přežití, který podnikající lidé také nezřídka prohrávají.

drobná eura

A co se děje, když se podnikáním nevydělává dost? To se musí začít šetřit, a to někdy natolik výrazně, že to začíná mít neblahý vliv jak na kvalitu podnikatelova života, tak i na fungování samotného byznysu. Málo peněz se totiž podepisuje na všem.

A když nechce podnikatel jenom trpně přihlížet, jak se mu hroutí jeho sny o podnikání? Pak musí dotyčný sehnat peníze navíc. A to klidně kdekoliv, jen aby byly. Ale ucházet se ve složité ekonomické situaci o podnikatelskou půjčku v bance nemá moc smysl. Pravděpodobnost, že by tu soukromník dosáhl svého, je tady totiž mizivá. Inu, to víte – kdo by půjčil někomu s příjmy, které nezaručují dostatečnou solventnost a splácení, nebo kdo by svěřil peníze někomu, jehož registry dlužníků vypadají podezřele?

stovka eur

Ale věřte mi, že někdo takový se přesto najít dá. Přesto existuje někdo, kdo i podnikatelům ve velice svízelné situaci peníze půjčí. A tím někým je nebankovní společnost. Její hypotéky bez registru fahd.cz se totiž nabízejí klidně komukoliv, kdo má na splácení a kdo může ručit nemovitostí za to, že se nebankovní společnosti její peníze vrátí.

A to je přece terno. To je něco, co si mnozí podnikatelé v tísni nenechají ujít. Protože kdo by chtěl zkrachovat, když může svoji situaci takovou nebankovní hypotékou zachránit?