Loading . . .
Příroda na balkóně

Příroda na balkóně


Život na sídlišti se dá pojmout mnoha způsoby. Někdo chodí do svého bytu po práci a vyjde z něj zase až ráno. Tráví v něm i víkendy a nemá žádné velké aktivity. Někdo chodí do bytu jen přespávat a snaží se být v bytě jen minimum času a tráví svůj volný čas v přírodě. Ale je tady i skupina lidí, kteří by rádi trávili čas venku ale nemohou a jsou z nejrůznějších, převážně zdravotních důvodů odkázání na pobyt ve svém bytě uprostřed panelového sídliště. Pro ty tady máme dnes nabídku, která by je mohla zaujmout.

malý skleník

Máte panelákový byt, balkon a spoustu času? A co pořídit si malý skleník, ve kterém samozřejmě nebude moct vypěstovat roční zásobu zeleniny, ale kde si můžete vytvořit velice příjemný prostor, pro pár paprik, hrášek nebo třeba jahody, ale klidně můžete začít s kaktusy nebo jinými druhy rostlin. Malý skleník na balkóně, to může proměnit váš život, ale hlavně estetiku vašeho balkónu. V dnešní době není problém objednat si vše potřebné pro pěstování rostlin přes internet. Truhlíky, hlína i semena rostlin, to vám donese poštovní doručovatel až před dveře vašeho bytu, takže pokud jste nemocí skutečně až tak omezování, že nemůžete opustit byt, nebudete mít problém si vše potřebné obstarat.

skleník ze skla

Žijeme v podnebí, kde se střídají roční období, ale pokud si na balkóně pořídíte malý skleník, můžete najít rostliny, kterým se může ve skleníku podařit přezimovat. Při tuhých zimách stačí, když jim tam zapálíte svíčku a skleník si vyrobí vlastní klima. Ozdobit si balkón na šedém panelovém sídliště malým skleníkem, to je způsob, jak si přiblížit přírodu blíže k vám. Drobná zelenina nebo květiny vám zpříjemni den, starost o skleník vám zabere jen tolik času, jak náročné rostliny zvolíte. A pokud trávíte doma spoustu času a nemáte žádného koníčka, zahradničení se jím rychle může stát a vy nemusíte opustit svůj byt.

Previous post Ať žije sex
Next post Budujeme podlahové topení v podkrovních místnostech